Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Makaton w rozwoju osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi i Podręczny słownik terminów AAC (wersja papierowa)

PAKIET 2 KSIĄŻEK

Nakład wyczerpany   


Kaczmarek Beata Bogusława
Grycman Magdalena

Wydanie I, Kraków 2014, Format B5, Oprawa miękka, klejona, folia matowa. PAKIET 2 KSIĄŻEK

ISBN: 978-83-7850-644-P

Kategoria: Logopedia

 Polecamy nowość! PAKIET publikacji
Beaty Bogusławy Kaczmarek i Magdaleny Grycman
 
"Makaton w rozwoju osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi"
i "Podręczny słownik terminów AAC"
w jednym zestawie i
 w jednej i atrakcyjnej cenie!

Makaton Kaczmarek Bogusława Beata


 

Makaton w rozwoju osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi (tutaj)

 

   Książka, którą oddajemy w ręce Czytelników, obejmuje teksty o różnym poziomie „naukowości”. Jedni autorzy dokonują analiz metodologicznych, wyjaśniając funkcjonowanie Makatonu w szerokim kontekście, inni natomiast opisują pracę przy bardzo konkretnych przypadkach. Tę cechę należy uznać za walor publikacji, ponieważ w ten sposób prezentuje ona obszerny zakres możliwości stosowania polskiej wersji metody Makaton. Jest to pierwsza tego typu książka zbierająca doświadczenia specjalistów, nauczycieli i rodziców, potwierdzające skuteczność metody, która znacząco zmienia jakość życia zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób starszych, mających trudności w porozumiewaniu się z otoczeniem. Dzięki Makatonowi stali się oni rzeczywistymi uczestnikami życia społecznego na wszystkich dostępnych im poziomach.

   Mam nadzieję, że książka opisująca metodę Makaton będzie wsparciem dla wszystkich, którzy codziennie podejmują trud przełamywania barier komunikacyjnych. 

dr Bogusława B. Kaczmarek – autorka polskiej wersji Makatonu

 


Podręczny słownik terminów AAC (tutaj)
 

Podręczny słownik terminów AAC (komunikacji wspomagającej i alternatywnej) jest pierwszą w Polsce tego rodzaju publikacją, adresowaną do szerokiego grona zarówno specjalistów, jak i rodziców, opiekunów, przyjaciół – osób dzielących codzienność z dziećmi i dorosłymi doświadczającymi trudności w porozumiewaniu się. Jest próbą opisania blisko 1600 pojęć odnoszących się do nowego obszaru w polskiej logopedii i pedagogice osób niepełnosprawnych, jakim jest zastosowanie alternatywnych i wspomagających sposobów porozumiewania się z dziećmi i dorosłymi z zaburzeniami mowy, języka i komunikacji.

Sposoby AAC (augmentative and alternative communication) są procesami wielokrotnie złożonymi, obejmującymi różne komponenty dostosowane do potrzeb osób niemówiących. Na konferencjach poświęconych komunikacji wspomagającej zgłaszanych jest wiele problemów, z jakimi na co dzień borykają się nauczyciele, terapeuci udzielający pomocy dzieciom i dorosłym, którzy z różnych powodów nie są w stanie porozumieć się z innymi osobami. Problemy te często pozostają bez rozwiązań. W prowadzonych dyskusjach wymienia się m.in.: brak dostatecznej liczby wykształconych w tym kierunku specjalistów, problemy terminologiczne, zbyt późne podejmowanie decyzji o właściwej terapii w obszarze porozumiewania się, brak materiałów dydaktycznych, programów i opracowań metodycznych, niską świadomość społeczną dotyczącą możliwości kompensowania poważnych zaburzeń w porozumiewaniu się. Podkreśla się również konieczność prac teoretycznych i badań naukowych z tego zakresu oraz współpracy z naukowcami z wielu dziedzin nauki.

 Polecamy również z tej kategorii:
Katarzyna Michalec
28.00

Inne książki tego autora:
Bogusława Beata Kaczmarek
74.00
Bogusława Beata Kaczmarek
58.00
Bogusława Beata Kaczmarek
48.00

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Bogusława Beata Kaczmarek
58.00
Emilia Lichtenberg-Kokoszka
12.00
Bogusława Beata Kaczmarek
48.00

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2021 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się