Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Zalewska-Meler Agnieszka

doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, profesor nadzwyczajny Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Pole zainteresowań badawczych buduje autorka w oparciu o działania związane z odkrywaniem i interpretowaniem zjawisk społeczno – edukacyjnych przynależnych zróżnicowanym sposobom doświadczania kultury fizycznej.

Prezentowana publikacja to efekt namysłu nad kategorią dzieciństwa, ujmowanego jako proces tworzenia przez dziecko „dziecięcego świata bycia i przeżywania siebie w ruchu”. Oddanie głosu dzieciom na drodze indywidualnych wywiadów tworzy podstawę wniknięcia w sposób stanowienia doświadczeń ruchowych, jak również nadawania im wartości i znaczeń.

Problematyka naznaczania dziecięcej codzienności ruchem, będąca jądrem zrealizowanego projektu badawczego, stała się impulsem do rozbudowy metodologicznej strony przedsięwzięcia, czyli wykorzystania analiz kognitywistycznych w językowych obrazach swobodnej i programowanej aktywności ruchowej dziecka przedszkolnego.

 

 

 

 


Książki tego autora
Agnieszka Zalewska-Meler
49.80


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2021 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się