Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Chromosomowe dzieci - audycja RADIO TOK FM

Zapraszamy do audycji radiowej w TOK FM z Panią Mariolą Lesiak-Bzdak
o książce Chromosomowe dzieci takie jak ja

 Mariola Lesiak-Bzdak
Pani Mariola, mama ciężko chorej Emmy, była naszym gościem przed rokiem. Opowiadała o życiu z tak chorym dzieckiem. Wspomniała wtedy, że przetłumaczyła książkę, którą bardzo chciałaby wydać. I udało się! Dzięki wsparciu innej słuchaczki TOK FM, która odpowiedziała na apel pani Marioli. Książka jest już dostępna w Oficynie Wydawniczej "Impuls", a rozmawiamy o niej 29 lutego, czyli w Dniu Chorób Rzadkich.

 

 Impula

 

Chromosomowe dzieci takie jak jaChromosomowe dzieci takie jak ja  autorstwa  autorstwa Annette Fournier (przekład z języka angielskiego Mariola Lesiak-Bzdak) to urocze opowiadanie, które podejmuje skomplikowany temat, jakim są aberracje chromosomowe.

Autorka tłumaczy je, wykorzystując porównania do tego, co może zrozumieć każdy – do skarpetek! Ta książeczka jest idealnym sposobem na przekazanie dzieciom (i dorosłym!) informacji o mutacjach chromosomowych i o tym, co czyni posiadających je ludzi wyjątkowymi. Napisana przez matkę dziecka z rzadką aberracją chromosomową i zrecenzowana przez lekarza genetyka – jest ciepłą i łatwą w odbiorze opowieścią, która wyjaśni Wam aberracje chromosomowe.

Bardzo wartościowa książka. W przyjazny i jasny sposób tłumacząca dzieciom z czego wynikają i na czym polegają zmiany w organizmie wynikające z nieprawidłowej budowy chromosomu.

Pozwoli dzieciom, w pełni sprawnym, zrozumieć odmienność wyglądu czy sposobu funkcjonowania swoich koleżanek/kolegów z wadami genetycznymi... (Maria Małecka-Rzodkiewicz , psycholog i pedagog)

 

 Impula

 

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2024 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się