Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Ignaciuk Barbara

Barbara Ignaciuk, z d. Konstanty – mgr filologii polskiej, pochodzi z Lublina. Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim, jej promotorem był śp. prof. Jerzy Samp, a recenzentem – prof. Tadeusz Linkner. Nauczycielka dyplomowana, doktorantka prof. Zbigniewa Kaźmierczyka, glottodydaktyk, kulturoznawca, terapeuta kinezjolog i oligofrenopedagog, a także certyfikowany egzaminator OKE. Na tym nie zaprzestała edukacji – w 2017 r. ukończyła podyplomowe studiach nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego na UG, gdzie opiekunem roku była prof. Dorota Klus-Stańska, a także podyplomowe studia języka polskiego dla emigrantów w Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców Instytutu Filologii Polskiej UG, gdzie prof. Aneta Lewińska piastuje stanowisko kierownika studiów.


Autorka artykułu Mroczne tajemnice i sekrety nadmotławskiego grodu opublikowanego w książce Daję przecież cyrograf na duszę… Mroczne sprawki w literaturze XIX i XX w. pod red. T. Linknera. Udzieliła także wywiadu w TVP 3 na temat ADHD oraz do pelplińskiego czasopisma „Pielgrzym”: Zdrowe, zdolne (nie)grzeczne. Za pracę pedagogiczną i zwycięski program Uczyć się i żyć w demokracji została uhonorowana Nagrodą Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Współautorka międzynarodowego projektu enlargEducation, wyróżniona przez Komisję Europejską oraz zaproszona na wizytę studyjną do Warszawy i Brukseli.

Pracowała w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum, a także z młodzieżą niepełnosprawną i osobami dorosłymi. Prowadziła zajęcia języka polskiego dla obcokrajowców w szkole podstawowej oraz na UG.

Oprócz działalności w oświacie pisze wiersze. Ma na swoim koncie także działalność charytatywną: jako koordynatorka szkolnej akcji Adopcja na odległość, Studnia dla Południa – PAH, Schroniska dla bezdomnych zwierząt, wolontariuszka WOŚP. Zajmuje się popularyzacją małych ojczyzn, pisaniem projektów i programów, jest założycielką SKE „Eurostella-Gryf ” i DKE im. prof. J. Sampa. Za mistrzowskie prowadzenie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego i budowanie ogólnopolskiej społeczności Ja czytam pod patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej otrzymała główną nagrodę.

Uczestniczka debaty z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie. Laureatka I nagrody telewizyjnego konkursu „Tele i mam wiele” – Wojciecha Zająca. Jest Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi i należy do banku dawców szpiku. Jej pasją są historia, filozofia, psychologia, religioznawstwo i literatura fantasy. Zawsze fascynowały ją tematy eschatologiczne. Zgłębia informacje dotyczące Pomorza, Słowian, a ostatnio systematycznie studiując Biblię, próbuje znaleźć przyczyny dręczenia i zniewolenia ludzi. Jej mistrzem pozostanie na zawsze prof. J. Samp.

 

 

 


Książki tego autora


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się